Skin created by Dynamix of the IF Skin Zone.
***Dobrodosli na forum Kluba ruskih rasa***

Enjoy forums? Start your own community for free.
InvisionFree - Free Forum Hosting
Welcome to Klub ruskih rasa. We hope you enjoy your visit.

You're currently viewing our forum as a guest. This means you are limited to certain areas of the board and there are some features you can't use. If you join our community, you'll be able to access member-only sections, and use many member-only features such as customizing your profile, sending personal messages, and voting in polls. Registration is simple, fast, and completely free.

Join our community!

If you're already a member please log in to your account to access all of our features:

Name:   Password:

Pages: (2) [1] 2  ( Go to first unread post )

Borba Azijata Sa Jaguarom
Ruski Izvor
Posted: Jul 22 2006, 10:36 AM

Veteran
*

Group: Admin
Member No.: 8

Zahvaljujem Giletu na ovim interesantnim snimkama, koje cu sad postaviti ovde na forum da vide i ostale clanove o cemu se radi smile.gif

user posted image
user posted image

user posted image
user posted image
user posted image

user posted image
Leka
Posted: Jul 23 2006, 05:18 PM

Svraca ponekad

Group: Members
Member No.: 117

Secam se ove reportaze, ali nie bas bila autenticna, dosta dramatizacie ima tu. U svakom slucau, pas e izgubio borbu, jaguar gi davio ko vrapca i onda e seljak upucao i jaguara i svog psa, barem e takov scenario bio u tome segmentu. Bilokakobilo, zanimljiv film da pokaze srce azijata.

--------------------
Vinira di t alti lokuri
Tra z veada anoastre tropuri
Montenegro Kid
Posted: Jul 23 2006, 05:48 PM

Administrator

Member No.: 1

Pozdrav narode smile.gif

Ovo je vrlo, vrlo pouchno ... a vjerujem da je seljak bio jako ponosan na svog psa koji je ispao veoma hrabar.
Nadam se da ovaj seljak ima djecu i da njegova djeca zele da se ponose svojim tatom.
U tom sluchaju, se nadam da ce se ugledati na tatu i da ce umjesto psa pushtiti tatu da se bori sa jaguarom, pa kad ga jaguar udavi k'o vrapca, onda ce im biti puno srce ... tata se borio sa jaguarom ... woooww ... kako je tata bio hrabaaaar ... cool.gif
Elir
Posted: Jul 26 2006, 04:26 PM

Redovan clan

Member No.: 155

Izuzetno srcan pas, svaka mu cast!!!

Ali je kretenizam to sto su zarad reportaze zrtvovali i psa i jaguara...

Elem, taj snimak je iz emisije "Srpski Pastirsi Pas" u istoj emisiji nalazi se snimak sarca koji davi vuka.Ta emisija se reprizirala ko zna koliko puta na RTS 1, Milivoje Urosevic ( angry.gif!!!!! )je u toj emisiji predstavljao srpskog pastirca...

Pozdrav!

--------------------
"Ako se desi da jednog dana nestanu sva stabla, coveku ce ostati samo njegovo geneolosko stablo da nad njim place."
Ruski Izvor
Posted: Jul 26 2006, 09:31 PM

Veteran
*

Da vas malo smirim, nije pas zrtvovan, radi se o izuzetno dobroj montazi, a snimak je iz jednog ruskog igranog filma. Valjda se vidi da cak i na ovim snimcima su prikazana dva razlicita psa.
Drugo, ipak bi se pre slozila sa Lekom nego sa Kidom - ipak su pastirci za to i stvoreni - da cuvaju gospodara i njegovu imovinu, izmedju ostalog - i ot divljih zveri. Cisto sumnjam, da bi cobanin pustao psa da ce bori sa divljom mackom samo iz svog zadovoljsta.
Elir
Posted: Jul 27 2006, 02:20 PM

Redovan clan

Member No.: 155

Ok...ako je tako, onda super!!!Veoma dobro odradjena montaza...
Slazem se da je pastirac tu da bi stitio i svog gospodara...

--------------------
"Ako se desi da jednog dana nestanu sva stabla, coveku ce ostati samo njegovo geneolosko stablo da nad njim place."
Montenegro Kid
Posted: Jul 28 2006, 12:23 PM

Administrator

Member No.: 1

Naravno da pas treba da shtiti gospodara, ali ... I gospodar mora da shtiti psa, jer ... pas je najbolji chovjekov prijatelj ... a chovjek psu ...? Trebao bi da bude, valjda.
Zato je moj komentar bio onakav, misleci da je gospodar psa dao u borbu sa jaguarom da bi pokazao kako ima hrabrog psa ili zbog opklade ili neshto sl.

Ima takvih gospodara i kod nas koliko ocete, pa zashto ne bi bilo i bilo dje drugo na svijetu.

Pozdrav svima ...smile.gif
Gile
Posted: Aug 1 2006, 11:50 AM

Redovan clan

Member No.: 69

Pozdrav svima !

Nije me bilo kuci neko vreme...izmedju ostalog malo sam se smucao po divljim predelima Crne Gore.Video sam dosta zanimljivih pasa,gore u katunima.Uskoro cu postaviti neke slike. wink.gif

Sto se tice ovog snimka,dosta stvari me je zbunjivalo kada sam ga prvi put video.Pre svega me je zbunilo zasto su u celoj ovoj prici ubacili jaguara,a ne leoparda.Jaguar zivi samo u prasumama Juzne Amerike,dok leopard jos uvek egzistira u divljinama Centralne Azije(i naravno u Africi i Jugoistocnoj Aziji). No dobro... bice da je ruskoj filmskoj ekipi bilo lakse da dodju do jaguara????

E sada... Polina mi rece da je saznala pojedinosti o snimanju ove scene i moram priznati da sam vrlo radoznao i jedva cekam da cujem. Znam da su moguce kojekakve montaze i da je moguce divlju macku izdresirati da glumi u scenama borbe.Takvih scena ima dosta u filmskoj industriji ali obicno je tu scena borbe izmedju coveka i zveri i to mi je jasno. U takvim scenama dubliraju dreseri koji se kao "bore" sa svojim ljubimcima. I to mi je jasno... ali "izdresirati" divlju macku(koja generalno nikada i ne moze da se potpuno pripitomi i to druzenje sa njom je uvek neko hazarderstvo) da se kao "folira" kako davi drugu slabiju zivotinju koja bi njoj inace bila omiljena poslastica...hmmmm,zaista sam skeptican po tom pitanju.Poznato je da se tim "pripitomljenim" divljim mackama vrlo lako budi instikt predatora.

Dalje... o "borbi" izmedju jaguara i azijata je smesno i pricati...jer kao sto se na snimku moze videti borbe nije ni bilo.U datom momentu jaguar je zgrabio psa uhvativsi ga za potiljak.To je klasican nacin na koji love velike macke...ugriz za potiljak,to jest za kicmenu mozdinu. Pas je(pa makar bio on i prekaljeni pastirac) u ovom slucaju zaista bespomocan. Medjutim...u pitanju je bio jaguar. Da je bio leopard,koji je dosta laksi,manji...mislim da bi tu vec moglo da dodje do neke borbe.Leopard je u neku ruku prirodan neprijatelj pastirca Centralne Azije i takvih borbi je verovatno u proslosti bilo dosta. Ipak,mislim da par ili vise pasa imaju sanse da se izbore sa leopardom.Jedan pas...mislim da nikada ne bi mogao. Poznato je da se zenka nemackog ovcara iz beogradskog zoo vrta uspesno suprotstavila odbeglom leopardu.Doduse...leopard je nju ozbiljno povredio ali je nije ubio.I taj leopard jeste iz kaveza(verovatno sa otupelim reakcijama) ali i taj pas nije bio neki ultra-borac-pastirac.

Ja zaista nisam mogao videti da je prilikom snimanja korisceno vise od jednog psa.Ok,ako je tako-pozdravljam ali mi i dalje nije jasno kako su mogli da odsnime takvu scenu bez povredjivanja bar jednog psa?

Eto...voleo bih da cujem te neke odgovore...

ps Oko toga sta bi i kako bilo u realnoj slicnoj situaciji...mislim da bi moglo da se prica tek kada bi se takva situacija desila.Kide,slazem se sa tobom onako iz srca ali ne znam sta bi bilo i kako bi i ti i ja reagovali u napadu takve zveri i da li bi imali dovoljno prisebnosti da stitimo i nase pse. Sada,dok pisem ovo sam siguran da bih ali... drugacije je to u realnosti. Mozda jednostavno ne bi ni stigli...?
Ruski Izvor
Posted: Aug 2 2006, 11:09 PM

Veteran
*

Cao Gile! Znaci, vratio si se? Pa dobro, jedva cekam slike da vidim! smile.gif

Sto se tice snimka - e ovako... Zasto bas jaguar - niko nije znao da mi odgovori, verovatno je nestalo leoparda rusima u tom trenutku wink.gif , pa i zamena dobrodosla, veruj mi veoma malo ljudi uopste primetilo razliku (kao sto vidis provela sam detaljno istrazivanje rolleyes.gif ).

Inace insert je iz jednog ruskog filma koji ima naslov "Ohlamon" i tu se radi o jednom coveku, koji eto tako se psima bavio i nije ga mnogo stvari osim toga u zivotu zanimalo, pa i ziviot njegov bio nekako malo cudan - posao ne ide, pa na kraju tip odlazi u Afganistan ... i tako dalje. Sad i ja tragam za tim filmom, valjda cu uspeti da ga nabavim, samo sto su kopije ocajnog kvaliteta, iz doba 90-tih...

Inace, kao sto vidimo na pocetku - pas sto gleda u kameru i sto vezan za zbun u filmu - to je jedan pas, dok onaj sto vidimo u "borbi" sa jaguarom ima duzu dlaku... To je zapravo kuja, za tu scenu se trazio pas nesto duze dlake da se stvori efekat da dlaka leti na sve strane, kuja - Ajka (vl.Bolkunova) je bila posle stenenja i malo olinjala, tako da je fenomenalno za tu ulogu odgovarala. Sto je najbitnije i najinteresantnije u toj celoj prici da je kuja stvarno krenula na zver! Scena je odsnimljena tako sto pas krece, krece i jaguar a posle toga je sve montaza. Na filmu je ta "borba" trajala samo par sekundi. Svi zivotinje su posle snimanja ostali zivi i zdravi.

Inace, ovaj film je veoma interesantan za sve azijatzije, jer u njemu glumi dosta poznatih pasa - kao sto su Babur vl. Kirjazov, Akbash, Bergud.
Mesto snimanja - Ashabad, Turkmenistan. Glavna uloga - Akgush, dok Akgusha "u mladim danima" glumi Akbajka - kcerka chuvenog Akgusha, a pripadala je Faridi Bolkunovoj. Inace, film je inspirisan zivotom vlasnika Akgusha.

Eto, to je to, nadam se da ste zadovoljni mojim odgovorom cool.gif
Gile
Posted: Aug 3 2006, 08:35 AM

Redovan clan

Cush...dal' smo zadovoljni ? Zadovoljni nego sta,bar ja !

"Ohlamon" znaci ? Taj film ce morati da se nabavi...kako god.Zvuci jako zanimljivo !

Polina hvala na ovim informacijama ! Bas mi je drago da nijedna zivotinja nije nastradala. U svakom slucaju iako mi se sama produkcija filma cini dosta losom,ta scena borbe je delovala zaista uverljivo.

Sto se tice razlike izmedju leoparda i jaguara,nije to neka velika mudrost. Osim velicine,koja ponekada i ne moze da se "vidi"(kao u ovom slucaju na filmu),glavne osobenosti koje razdvajaju jaguara od leoparda su masivnija gradja(po velicini,jaguara je odmah posle tigra i lava),mnogo sira glava(gledano spreda).Jaguar deluje mnogo siri i kraci na nogama.I razlikuju se i oznake na krznu.Jaguar ima vece fleke(koje cesto obrazuju nepravilne oblike)i cesto u centru te jedne fleke bude i tacka,dok je krzno leoparda sa manjim i simetricnijim flekama,bez tacke u sredini. U svakom slucaju,kada bi stali jedan pored drugoga te razlike bi bile zaista ocigledne.

Da li je poznato sta znaci rec Ohlamon ?
Gile
Posted: Aug 3 2006, 08:43 AM

Redovan clan

Film "Ohlamon" je snimljen 1993.
Rezija: Eduard Redzhepov
Zapadni naziv za ovaj film je "Blockhead" (sto bi znacilo "glupan" , "tikvan" , "mamlaz"...)
Ruski Izvor
Posted: Aug 3 2006, 03:29 PM

Veteran
*

biggrin.gif prevod je tacan, Gile, ni ja ne bi bolje prevela!
Nego, cutis za sike?
miso
Posted: Aug 3 2006, 04:13 PM

Svraca ponekad

Member No.: 102

Evo Gile se vratio. i forum malo oziveo!
Super!
Evo probacu negde da nabavim tu kopiju filma! biggrin.gif

--------------------
www.sao.si
Gile
Posted: Aug 4 2006, 09:24 AM

Redovan clan

Ma ne cutim za slike,samo jos ih slazem. Bice uskoro.

Pozdrav Miso ! Kako si ?
miso
Posted: Aug 4 2006, 05:09 PM

Svraca ponekad

Member No.: 102

Hvala na pitanju Gile. Sada sam malo bolje! Pisacu ti na PM.

--------------------
www.sao.si
InvisionFree - Free Forum Hosting
Enjoy forums? Start your own community for free.
Learn More · Sign-up Now

Topic OptionsPages: (2) [1] 2  Quick Reply

Hosted for free by InvisionFree* (Terms of Use: Updated 2/10/2010) | Powered by Invision Power Board v1.3 Final © 2003 IPS, Inc.
Page creation time: 0.1227 seconds | Archive
Search with